ПрАТ "Обухівське"

     
 
Дата розміщення: 24.04.2014

Річний звіт за 2013 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

Примітки до фінансової звітності за 2013 рік
Публічного акціонерного товариства "Обухівське" (код ЄДРПОУ - 00857284)

1. Загальна інформація про Товариство.
Публічне акціонерне товариство "Обухівське" є правонаступником Відкритого акціонерного товариства "Обухівське", яке засновано відповідно до рішення Регіонального відділення ФДМУ по Київській області від 05.05.2006 р. № 14-25-7/1 шляхом перетворення державного підприємства радгоспу-комбінату "Обухівський" у відкрите акціонерне товариство.
Код ЄДРПОУ - 00857284.
Юридична адреса товариства - Київська обл., м. Обухів, мікрорайон Петровський, 26.
Основними видами діяльності товариства є: вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; розведення великої рогатої худоби молочних порід; оброблення насіння для відтворення; допоміжна діяльність у рослинництві; вирощування інших однорічних і дворічних культур; вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів.
Середньооблікова чисельність працюючих станом на 31.12.2013 р. становить 182 особи.

2. Основа підготовки та підходи до складання фінансової звітності.
Фінансова звітність Товариства містить Баланс (Звіт про фінансовий стан) станом на 31.12.2013 року, Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід), Звіт про рух грошових коштів, Звіт про власний капітал за рік, що закінчився на зазначену дату, та Примітки.
Форми звітів відповідають вимогам Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затвердженого наказом Мінфіну України № 73 від 07 лютого 2013 року.
Концептуальною основою для підготовки фінансової звітності Компанії є Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) офіційно оприлюднені на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, що діяли станом на 31.12.2013 року, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні, внутрішні положення Товариства.
Фінансова звітність за МСФЗ складалась на основі бухгалтерських записів за національними П(С)БО шляхом трансформації з внесенням коригувань та проведення рекласифікації статей з метою достовірного представлення інформації згідно з вимогами МСФЗ.
За всі звiтнi перiоди, завершуючи роком, що закiнчився 31 грудня 2011 р., Товариство складало фiнансову звiтнiсть вiдповiдно до національних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку. Ця фiнансова звiтнiсть за рiк, що закiнчився 31 грудня 2013 р., є першою фiнансовою звiтнiстю Товариства, складеною за МСФЗ.

Функціональна валюта звітності та одиниця виміру
Показники фінансової звітності представлені в грошовій одиниці України - гривні, що є функціональною валютою Товариства. Статті та валюта звітності наводиться у тисячах гривень, якщо не зазначене інше.

Умови, в яких працює Товариство.
Товариство здійснює свою основну діяльність на території України. Податкове, валютне та митне законодавство України може тлумачитися по-різному й часто змінюється. Подальший економічний розвиток України в значній мiрi залежить від ефективності економічних, фінансових i монетарних заходів, що вживаються урядом, а також від змін у податковий, законодавчій та полiтичнiй сферах, та інших подій, які перебувають поза зоною впливу Товариства. Майбутнє спрямування економічної політики з боку українського уряду може мати вплив на реалізацію активів Товариства, а також на здатність Товариства сплачувати заборгованості згідно строків погашення.

Використання оцінок та припущень.
При підготовці фінансової звітності Товариство робить оцінки та припущення, які мають вплив на визначення суми активів та зобов'язань, визначення доходів та витрат звітного періоду, розкриття умовних активів та зобов'язань на дату підготовки фінансової звітності, ґрунтуючись на МСФЗ, МСБО та тлумаченнях, розроблених Комітетом з тлумачень міжнародної фінансової звітності. Фактичні результати можуть відрізнятися від таких оцінок. Встановлені припущення та судження ґрунтуються на історичному досвіді, поточних та очікуваних економічних умовах та іншій доступній інформації. Судження, що найбільш суттєво впливають на суми визнані у фінансовій звітності та оцінка значень яких може стати причиною коригувань балансової вартості активів та зобов'язань в наступному фінансовому році включають: строк експлуатації основних засобів; знецінення активів; пенсійні зобов'язання; судові спори; відстрочені податкові активи і зобов'язання.

Безперервність діяльності
Фінансова звітність була підготовлена на основі припущення про безперервність діяльності Товариства, у відповідності до якого реалізація активів та погашення зобов'язань відбувається в ході його звичайної діяльності.

3. Облікова політика.
Облікову політику Товариства побудовано відповідно до вимог закону України "Про бухгалтерський облік i фінансову звітність в Україна" та інших нормативно-правових актів щодо регулювання бухгалтерського обліку.
Товариство веде бухгалтерський облік господарських операцій щодо майна і результатів своєї діяльності в натуральних одиницях і в узагальненому грошовому виразі шляхом безперервного документального і взаємопов'язаного їх відображення.
Бухгалтерський облік в Товаристві у звітному періоді вівся методом подвійного запису за комп'ютерною формою за допомогою програми 1С. Господарські операції відображаються в облікових регістрах в тому звітному перiодi, в якому вони були здійснені.

Нематеріальні активи.
Нематеріальним активом визнається немонетарний актив, який не має фізичної субстанції та може бути ідентифікований. Придбані об'єкти нематеріальних активів, оцінюються за собівартістю, яка складається з фактичних витрат на придбання та приведення їх до стану, придатного для використання відповідно до запланованої мети.
Амортизація нематеріальних активів нараховується із застосуванням прямолінійного методу, за яким річна сума амортизації визначається діленням вартості, яка амортизується, на строк корисного використання. Термін корисного використання кожного об'єкта і чинники, що впливають на нього, визначаються комісією. Ліквідаційна вартість об'єктів нематеріальних активів прирівняна нулю.

Основні засоби.
Основним засобом визначається актив, який утримується для використання у виробництві або постачанні товарів чи наданні послуг для надання в оренду або для адміністративних цілей, очікуваний термін його використання (експлуатації) перевищує 1 рік, а первісна вартість якого більш ніж 2500 тис.грн.
Розглянувши доречність застосування будь-якого з виключень, передбачених у МСФЗ 1, щодо ретроспективного застосування, керівництво вирішило застосувати справедливу вартість або переоцінку як доцільну собівартість основних засобів. Товариство здійснило оцінку основних засобів за справедливою вартістю на дату переходу на МСФЗ (01.01.2012 р.) та використовує цю справедливу вартість як доцільну собівартість основних засобів.
У подальшому основні засобим оцінюються за їх собівартістю мінус будь-яка накопичена амортизація та будь-які накопичені збитки від зменшення корисності.
Амортизація основних засобів нараховується із застосуванням прямолінійного методу, за яким річна сума амортизації визначається діленням вартості, яка амортизується, на строк корисного використання відповідних об'єктів основних засобів:
будівлі 40-50 років
машини та обладнання 10-15 років
автомобілі 5 років
інше 5 років
Балансова вартiсть основних засобiв переглядається на предмет зменшення корисностi, коли певнi подiї чи змiна обставин вказують на те, що балансова вартiсть активу не зможе бути вiдшкодована. У випадку виявлення ознак зменшення корисностi активу, перевищення його балансової вартостi над оцiночною вiдшкодовуваною вартiсть такого активу або одиницi, що генерує грошовi потоки, списується до вартостi очiкуваного вiдшкодування. Вартiсть очiкуваного вiдшкодування активiв визначається як бiльша з двох величин: чистої цiни продажу активу або вартостi використання активу.

Визнання та оцінка фінансових інструментів.
Товариство визнає фінансовий актив або фінансове зобов'язання у балансі, тоді і тільки тоді, коли воно стає стороною контрактних зобов'язань щодо фінансового інструмента. Операції з придбання або продажу фінансових інструментів визнаються із застосуванням обліку за датою розрахунку.
Товариство визнає такі категорії фінансових інструментів:
- фінансовий актив, доступний для продажу, акції з відсотком володіння до 20%;
- інвестиції, утримувані до погашення - облігації та векселя;
- дебіторська заборгованість;
- фінансові зобов'язання, оцінені за амортизованою вартістю - кредити банків.
Під час первісного визнання фінансового активу або фінансового зобов'язання Товариство оцінює їх за їхньою справедливою вартістю плюс операційні витрати, які прямо відносяться до придбання або випуску фінансового активу чи фінансового зобов'язання.
Облікова політика щодо подальшої оцінки фінансових інструментів розкривається нижче у відповідних розділах облікової політики.

Грошові кошти та їхні еквіваленти.
Грошові кошти складаються з готівки в касі та на рахунках в банках. До складу еквівалентів грошових коштів відносяться короткострокові високоліквідні фінансові вкладення, які можуть бути легко конвертовані в грошові кошти, зі строком погашення не більше трьох місяців з дати придбання, вартість яких схильна до незначних коливань.

Дебіторська заборгованість
Товариство визнає дебіторську заборгованість у звітності, коли воно стає стороною контрактних зобов'язань і внаслідок цього має юридичне право отримувати грошові або інші цінності. Під час первісного визнання дебіторська заборгованість оцінюється за її собівартістю, яка є справедливою вартістю компенсації, наданої або отриманої за неї.
Визнання сумнівної дебіторської заборгованості відбувається в наступних випадках: значні фінансові труднощі дебітора; фактичний розрив контракту; надання позикодавцем боржникові пільгової позики, яку позикодавець не розглядав би за інших умов; висока імовірність банкрутства або іншої фінансової реорганізації підприємства; визнання збитку від зменшення корисності цього активу в попередньому звітному періоді; зникнення фінансового ринку для цього фінансового активу внаслідок фінансових труднощів.
Резерви під дебіторську заборгованість за основною діяльністю визначені з використанням за методом застосування абсолютної суми сумнівної заборгованості відповідно до вимог застосованих стандартів бухгалтерського обліку. Ці стандарти вимагають визнавати збитки від знецінення дебіторської заборгованості в результату минулих подій i забороняють визнавати збитки від знецінення, яка можуть виникнути в наслідок майбутніх подій незалежно від того, на скільки такі події є ймовірними. Керiвництво не може передбачити всi тенденцiї, якi могли б вплинути на економiку країни, а також те, який вплив (при наявностi такого) вони можуть надати на фінансовий стан.

Біологічні активи.
Біологічний актив - це жива тварина або рослина. Товариство визнає біологічний актив тоді і лише тоді, коли:
а) контролює актив у результаті минулих подій;
б) існує можливість отримання майбутніх економічних вигід, пов'язаних з цим активом; та
в) справедливу вартість або собівартість активу можна достовірно оцінити.
Біологічний актив при первісному визнанні і в кінці кожного звітного періоду оцінюється за його справедливою вартістю мінус витрати на продаж, за винятком випадку, коли справедливу вартість не можна виміряти достовірно.
Прибуток або збиток, що виникає при первісному визнанні біологічного активу за його справедливою вартістю мінус витрати на продаж або внаслідок зміни справедливої вартості біологічного активу за вирахуванням витрат на продаж, включається в прибуток або збиток за період, у якому він виникає.

Запаси.
Одиницею обліку запасів є окремі види запасів за найменуванням. Запаси обліковуються за собівартістю. На дату звітності запаси оцінюються за найменшою з двох оцінок - первісною вартістю або чистою вартістю реалізації. Оцінка запасів під час їх вибуття проводиться за методом собівартості перших за часом надходження запасів (FIFO).

Фіксований сільськогосподарський податок.
Товарисовто є платником фіксованого сільськогосподарського податку. Відповідно до законодавства України фіксований сільськогосподарський податок - це узагальнений податок, який сплачують виробники сільськогосподарської продукції. Суть цього податку полягає в тому, що він заміняє ряд інших податків та обов'язкових платежів, втому числі податок на прибуток. Об'єктом оподаткування податком для сільськогосподарських товаровиробників є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди. Базою оподаткування податком для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), проведена за станом на 1 липня 1995 року, для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) - нормативна грошова оцінка одного гектара ріллі в Автономній Республіці Крим або в області, проведена за станом на 1 липня 1995 року.



Фінансові зобов'язання.
Первісно кредити банків визнаються за справедливою вартістю, яка дорівнює сумі надходжень мінус витрати на проведення операції. У подальшому суми фінансових зобов'язань відображаються за амортизованою вартістю за методом ефективної ставки відсотка, та будь-яка різниця між чистими надходженнями та вартістю погашення визнається у прибутках чи збитках протягом періоду дії запозичень із використанням ефективної ставки відсотка.

Згортання фінансових активів та зобов'язань.
Фінансові активи та зобов'язання згортаються, якщо Товариство має юридичне право здійснювати залік визнаних у балансі сум і має намір або зробити взаємозалік, або реалізувати актив та виконати зобов'язання одночасно.

Забезпечення.
Забезпечення визнаються, коли Товариство має теперішню заборгованість (юридичну або конструктивну) внаслідок минулої події, існує ймовірність (тобто, більше можливо, ніж неможливо), що погашення зобов'язання вимагатиме вибуття ресурсів, котрі втілюють у собі економічні вигоди і можна достовірно оцінити суму зобов'язання.

Виплати працівникам.
Товариство визнає короткострокові виплати працівникам як витрати та як зобов'язання після вирахування будь-якої вже сплаченої суми. Суму забезпечення (резерв) на оплату майбутніх відпусток визначають як добуток фактично нарахованої заробітної плати працівникам i відсотку, обчисленого як відношення річної планової суми на оплату відпусток до загального планового фонду оплати праці. Наприкiнцi року проводять інвентаризацію резерву на оплату відпусток працівникам.

Доходи та витрати.
Доходи та витрати визнаються за методом нарахування. Дохід від надання послуг відображається в момент виникнення незалежно від дати надходження коштів і визначається, виходячи із ступеня завершеності операції з надання послуг на дату балансу.
Дивіденди визнаються доходом, коли встановлено право на отримання виплати.
Витрати, понесені у зв'язку з отриманням доходу, визнаються у тому ж періоді, що й відповідні доходи.

Витрати по позиках.
Витрати по позиках, які не є часткою фінансового інструменту та не капіталізуються як частина собівартості активів, визнаються як витрати періоду. Товариство капіталізує витрати на позики, які безпосередньо відносяться до придбання, будівництва або виробництва кваліфікованого активу, як частина собівартості цього активу.

Операції з іноземною валютою
Операції в іноземній валюті обліковуються в українських гривнях за офіційним курсом обміну Національного банку України на дату проведення операцій.
Монетарні активи та зобов'язання, виражені в іноземних валютах, перераховуються в гривню за відповідними курсами обміну НБУ на дату балансу. На дату балансу немонетарні статті, які оцінюються за історичною собівартістю в іноземною валюті, відображаються за курсом на дату операції, немонетарні статті, які оцінюються за справедливою вартістю в іноземній валюті, відображаються за курсом на дату визначення справедливої вартості. Курсові різниці, що виникли при перерахунку за монетарними статтями визнаються в прибутку або збитку в тому періоді, у якому вони виникають.
Умовні зобов'язання та активи.
Товариство не визнає умовні зобов'язання. Інформація про умовне зобов'язання розкривається, якщо можливість вибуття ресурсів, які втілюють у собі економічні вигоди, не віддаленою. Товариство не визнає умовні активи. Стисла інформація про умовний актив розкривається, коли надходження економічних вигод є ймовірним.

Розкриття інформації щодо зв'язаних сторін
Зв'язаними сторонами для Товариства: є засновники та учасники емітента (крім акціонерів, які не є засновниками); особи, частка яких становить понад 10% у статутному капіталі Товариства; посадові особи Товариства та члени їхніх сімей; особи, що діють від імені Товариства за відповідним дорученням, або особи, від імені яких діє Товариство; особи, які відповідно до законодавства України контролюють діяльність Товариства; юридичні особи, що контролюються Товариством або разом з ним перебувають під контролем третьої особи; реєстратор, з яким підписано договір про обслуговування, його керівники та посадові особи.
Протягом звітного року управлінському персоналу Товариства нараховувалась і виплачувалась заробітна плата відповідно до встановленої системи оплати праці. Компенсації та інші додаткові виплати керівництву Товариства, іншому управлінському персоналу не здійснювались.
Протягом звітного року Товариство не здійснювало операції з пов'язаними сторонами - як з реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) так і з їх придбання.

Події після дати балансу
Відповідно до положень, визначених МСБО 10 "Події після звітного періоду" щодо подій після дати балансу, події що потребують коригування активів та зобов'язань Товариства відсутні.

4. Узгодження власного капіталу
Товариство підготувало фінансову звітність, відповідну вимогам МСФЗ, які застосовні до звітних періодів, які розпочалися з 1 січня 2012 року або пізніше. При підготовці цієї фінансової звітності вступний баланс був підготовлений за станом на 01 січня 2012 року - дату переходу Товариства на МСФЗ.

Примітка Статті Балансу П(С)БО Вплив переходу на МСФЗ МСФЗ
1 2 3 4 5
1 Нематеріальні активи:
залишкова вартість 4 9 13
первісна вартість 4 12 16
знос 3 3
1,2 Незавершені капітальні інвестиції 137 -137
1-3 Основні засоби:
залишкова вартість 27172 8557 35729
первісна вартість 64484 4537 69021
знос ( 37312 ) -4020 ( 33292 )
4 Довгостокові біологічні активи
справедлива (залишкова) вартість 3599 24 3623
первісна вартість 3602 21 3623
накопичена амортизація 3 -3
1 2 3 4 5
Виробничі запаси 3471 0 3471
5 Поточні біологічні активи 4852 2057 6909
5 Незавершене виробництво 6439 -2056 4383
Готова продукція 4707 0 4707
6 Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:
чиста реалізаційна вартість 21107 479 21586
первісна вартість 21107 479 21586
резерв сумнівних боргів ( ) 12 ( 12 )
Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом 8 0 8
6 Дебіторська заборгованість за виданими авансами 24 -2 22
6 Інша поточна дебіторська заборгованість 3444 23 3467
Грошові кошти та їх еквіваленти в національній валюті 28 0 28
у т.ч. в касі 2 0 2
6 Інші оборотні активи 516 -482 34
6 Витрати майбутніх періодів 21 -21
Усього активи 75529 8451 83980
Статутний капітал 30365 0 30365
7 Інший додатковий капітал 2589 -2589
1-8 Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) ( 16607 ) ( 10676 ) ( 27283 )
Усього капітал ( 49561 ) ( 8087 ) ( 57648 )
8 Забезпечення виплат персоналу 354 354
Цільове фінансування 3 0 3
9 Інші довгострокові зобов'язання 8475 -8475
10 Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги 14597 -85 14512
10 з одержаних авансів 2419 8 2427
Поточні зобов'язання за розрахунками з:
бюджетом 29 0 29
страхування 86 0 86
оплати праці 178 0 178
10 Інші поточні зобов'язання 181 8562 8743
Усього зобов'язання та забезпечення 25968 364 26332

Пояснення до узгодження власного капіталу на дату переходу на МСФЗ

Примітка
Зміст коригування
1 Рекласифікація незавершених капітальних інвестицій та основних засобів в нематеріальні активи. Списання нематеріальних активів, які не відповідають критеріям визнання
2 Рекласифікація незавершених капітальних інвестицій в основні засоби
3 Списання основних засобів, які не відповідають критеріям визнання. Визначення справедливої вартості основних засобів (дооцінка, уцінка)
4 Рекласифікація та визначення справедливої вартості біологічних активів
5 Рекласифікація незавершеного виробництва у поточні біологічні активи рослинництва
6 Рекласифікація дебіторської заборгованості та витрат майбутніх періоді. Нарахування резерву сумнівних боргів
7 Невизнання іншого додаткового капіталу (попередні дооцінки активів)
8 Нарахування резерву відпусток працівникам
9 Рекласифікація довгострокових зобов'язань у інші поточні зобов'язання
10 Рекласифікація кредиторської заборгованості

5. Біологічні активи
(тис.грн.)
Назва показника 01.01.2012 31.12.2012 31.12.2013
Довгострокові (непоточні) біологічні активи 3623 4390 4832
Плодоносні біологічні активи (ВРХ для отримання молока) 3599 4365 4804
Інші (коні) 24 25 19
Поточні біологічні активи 6909 3234 3342
Споживні біологічні активи рослинництва 2056 1056 1037
Споживні біологічні активи тваринництва 4853 2178 2305

6. Основні засоби.
(тис.грн.)
Будівлі та споруди Машити та облад-нання Транс-портні засоби Прилади та інвентар Інші Незавер-шені капі-тальні інвестиції Всього
На 01.01.2012
Первісна вартість 52574 13698 2500 53 68 128 69021
Знос 24997 7115 1129 21 30 33292
Залишкова вартість 27577 6583 1371 32 38 128 35729
Зміни за 2012 р.
Надійшло 6 56 10 72
Вибуло за первісною вартістю 9099 1528 441 3 6 1 11078
Дооцінка первісної вартості 46 46
Уцінка первісної вартості 23 17 40
Нарахований знос 1655 1462 368 10 5 3500
Списаний знос 9034 1439 371 3 6 10853
Дооцінка зносу 37 37
Уцінка зносу 16 15 31
На 31.12.2012
Первісна вартіст 43504 12209 2059 60 62 127 58021
Знос 17639 7123 1126 28 29 0 25945
Залишкова вартість 25865 5086 933 32 33 127 32076
Зміни за 2013 рік
Надійшло 78 3 70 151
Вибуло:
первісна вартість 20 195 35 1 8 108 370
знос 19 136 26 1 8 190
Нарахований знос 1295 1263 228 8 29 - 2823
На 31.12.2013
Первісна вартіст 43484 12092 2024 62 124 19 57805
Знос 18915 8250 1328 35 50 - 28578
Залишкова вартість 24569 3842 696 27 74 19 29227

7. Запаси
(тис.грн.)
Назва показника 01.01.2012 31.12.2012 31.12.2013
Cировина та матеріали 9 8 4
Паливо 191 106 136
Тара й тарні матеріали 12 7 7
Будівельні матеріали 141 137 145
Запасні частини 64 31 31
Добрива та с/г хімія 3021 2306 1278
Матеріали передані в переробку - - 249
Інші запаси 33 37 100
Незавершене виробництво 4383 2940 1987
Готова продукції 4707 3639 2820
Всього запаси 12561 9211 6757

8. Торгівельна та інша дебіторська заборгованість.
(тис.грн.)
Назва показника 01.01.2012 31.12.2012 31.12.2013
Торгівельна дебіторська заборгованість (за продукцію, товари, роботи, послуги) 21598 44097 47511
Розрахунки з бюджетом 8 8 8
Розрахунки за виданими авансами 22 22194 17905
Розрахунки з нарахованих доходів - 51 63
Інша поточна дебіторська заборгованість 3467 3123 2606
Інші оборотні активи 34 130 10
Резерв під зменшення корисності дебіторської заборгованості (12) (35) (15)
Чиста вартість торгівельної дебіторської заборгованості 25117 69568 68088

9. Грошові кошти та їх еквіваленти.
(тис.грн.)
Назва показника 01.01.2012 31.12.2012 31.12.2013
Каса 26 7 26
Рахунки в банках (в гривнях) 2 4 1
Всього грошові кошти 28 11 27

Грошові кошти Товариства, які знаходяться в касі та на рахунках в банках, не мають обмежень щодо їх використання.
10. Зареєстрований (статутний) капітал
Статутний капітал товариства поділений на 121 461 200 штук простих іменних акцій на загальну суму 30 365 300,00 грн. номінальною вартістю 0,25 грн.
На звітну дату статутний капітал сплачено повністю, державна частка відсутня.
Кількість акціонерів станом на 31.12.2013 року становить 302 особи, в тому числі 299 - фізичні особи, 3 - юридичні особи.
Основним акціонером, який володіє 10 або більше % акцій Товариства, є SPP-AGRO LIMITED (СПП-АГРО ЛIМIТЕД) (HE293846, Кіпр), яке володіє 75351819 акціями, що становить 62,0378 % статутного капіталу Товарисва.

11. Капітал у дооцінках
Зміни в капіталі у дооцінках відбулись за рахунок перекласифікації та відображенні в бухгалтерському обліку суми дооцінки основних фондів, яка проводилась на дату переходу на МСФЗ. Загальна сума перекласифікацій становить 24043 тис.грн.

12. Нерозподілений прибуток.
(тис.грн.)
Назва показника Сума, тис.грн.
Нерозподілений прибуток станом на 01.01.2012 р. 16607
Коригування пов'язані з переходом на МСФЗ 10676
Відкоригований нерозподілений прибуток станом на 01.01.2012 р. 27283
Прибуток, отриманий у 2012 році 19751
Нерозподілений прибуток станом на 31.12.2012 р. 47034
Збиток, отриманий у 2013 році -5462
Інші зміни -24043
Нерозподілений прибуток станом на 31.12.2013 р. 17259

13. Торговельна та інша кредиторська заборгованість
(тис.грн.)
Назва показника 01.01.2012 31.12.2012 31.12.2013
Короткострокові кредити банків - 23979 23979
Торговельна кредиторська заборгованість (за товари, роботи, послуги) 14512 5333 6931
Розрахунки з одержаних авансів 2427 1993 104
Розрахунки з бюджетом 29 57 12
Розрахунки за заробітною платою 178 415 206
Розрахунки за страхуванням 86 98 97
Інші зобов'язання 8743 8476 8812
в т.ч. інші позики 8475 8475 8475
Всього кредиторська заборгованість 25975 40351 40141

У графі короткострокові кредити банків відображено заборгованість по мультивалютній відновлювальній кредитній лінії відкритій строком на 12 місяців в ПАТ "БАНК КРЕДИТ ДНІПРО" (код за ЄДРПОУ 14352406, місцезнаходження: 49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, Бабушкінський р-н, вул. Леніна, буд. 17) шляхом підписання кредитного договору про надання кредиту від 17 липня 2012 року № 071/170712-КЛВТ. Вид кредиту - фінансовий. Процентна ставка - 11 % річних для USD та 21% річних для UAH.
Відповідно до Договору № 2 від 27.06.2013р. про зміну Договору про надання кредиту (траншу) № 2 Кредитного договору № 071/170712-КЛВТ від 17.07.2012р. було змінено строк погашення кредиту до 31.05.2014 р. та процентну ставку за користування кредитом з 11% до 10,5% річних для USD.

14. Доходи
(тис.грн.)
Назва показника 2012 2013
Доход від реалізації продукції 50859 24600
Дохід від реалізації робіт та послуг 650 534
Дохід від реалізації товарів 26 150
Дохід від операційної оренди активів 49 81
Всього доходи від реалізації 51584 25365
Інші операційні доходи 26843 9009
... в т.ч. дохід від первісного визнання біологічних активів і сільськогосподарської продукції, одержаних унаслідок сільськогосподарської діяльності 17731 5125
дотації по ПДВ 5270 3761
…………дохід від реалізації іноземної валюти 296 -
Інші доходи 218 82
Всього доходи 78645 34456

15. Витрати
(тис.грн.)
Назва показника 2012 2013
Собівартість реалізації 47764 27115
… в т. ч. собівартість реалізованої готової продукції 47053 26307
собівартість реалізованих товарів 26 585
собівартість реалізованих робіт та послуг 685 223
Адміністративні витрати 2826 2846
Витрати на збут 2493 3103
Інші операційні витрати 5210 3504
… в т. ч. витрати від первісного визнання біологічних активів сільськогосподарської продукції, одержаних унаслідок сільськогосподарської діяльності 3002 1677
собівартість реалізованих виробничих запасів 434 43
визнані штрафи, пені, неустойки 458 13
втрати від знецінення запасів - 534
Фінансові витрати 228 3132
… в т. ч. відсотки за кредит 94 2868
Інші витрати 373 218
Всього витрати 58894 39918

16. Рух грошових коштів
(тис.грн.)
Назва показника 2012 2013
Надходження коштів у результаті операційної діяльності 73578 31039
Витрачання коштів у результаті операційної діяльності 100727 28072
Чистий рух коштів від операційної діяльності -27149 2967
Надходження коштів у результаті інвестиційної діяльності 3300 -
Витрачання коштів у результаті інвестиційної діяльності 53 83
Чистий рух коштів від інвестиційної діяльності 3247 -83
Надходження коштів у результаті фінансової діяльності 23979 -
Витрачання коштів у результаті фінансової діяльності 94 -2868
Чистий рух коштів від фінансової діяльності 23885 -2868
Чистий рух коштів за рік -17 16



Керівник Наковалов І.П.

Головний бухгалтер Козленко О.Д.

.

.

.