|
Дата розміщення: 24.04.2014
XI. Опис бізнесу
Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення,
виділ); |
В 1992 році радгосп-комбінат імені ХХV з'їзду КПРС рішенням Ради трудового колективу перейменовано в радгосп-комбінат "Обухівський".
Згідно наказу Регіонального відділення державного майна України по Київській області № 14-25-7/1 від 5 травня 2006 року радгосп-комбінат "Обухівський" був перетворений у відкрите акціонерне товариство "Обухівське".
29 жовтня 2010 року позачерговими загальними зборами акціонерів ВАТ "Обухівське" було прийняте рішення про припинення діяльність ВАТ "Обухівське" шляхом реорганізації (перетворення) у Сільськогосподарський виробничий кооператив "Обухівський".
30 вересня 2011 року рішенням загальних зборів акціонерів було відмінено рішення зборів акціонерів від 29 жовтня 2010 року щодо реорганізації ВАТ "Обухівське" в СВК "Обухівське" та прийнято рішення про дематеріалізацію.
В звiтному роцi таких важливих подiй як: злиття, подiл, приєднання, перетворення, видiлення не вiдбувалось. |
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші
відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив
розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; |
Товариство має наступну виробничо-організаційну структуру:
- два відділки, дві тракторно-польові бригади при них, дві молочно-товарні ферми і одна відгодівельна ферма молодняка ВРХ;
- автопарк, рем майстерня, електроцех, будівельна бригада, їдальня, житлово-комунальне господарство, цех по переробці с/г продукції: соняшника на олію, зерна на крупи;
- об'єкти, що знаходяться на консервації, із них: промисловий комплекс по вирощуванню і відгодівлі молодняка ВРХ на 1584 скотомісць;
- комбікормовий завод потужністю 170 тонн комбікормів на добу;
- котельня при промисловому комплексі і комбікормовому заводі.
Філій і представництв немає. Змiн в органiзацiйнiй структурi у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не відбувалось. |
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; |
Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб) -182,
середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб) - 2,
чисельності працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб) - 3.
Фонд оплати праці - 6779 тис.грн., який порівняно з попереднім роком зменшився на 650 тис.грн. у зв"язку із зменшенням чисельності працівників.
Товариство забезпечене кадрами, кваліфікація яких в повній мірі відповідає операційним потребам емітента. |
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; |
ПАТ "Обухівське" входить до складу Української корпорації по виробництву м"яса на промисловій основі "Тваринпром". Місцезнаходження об'єднання: 01011, Київ-11, вул. Панаса Мирного, 28
Загальні відомості. До складу корпорації входить 43 господарств-засновників, розташованих у 19 областях України. Основними завданнями корпорації є об"єднання та координація зусиль учасників по вирощуванню худоби, виробництву та реалізації сільськогосподарської продукції і в першу чергу - м"яса, ефективного використання кормів, удосконалення технології відгодівлі тварин тощо. |
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; |
Товариство не проводить спільну діяльність з іншими організаціями, підприємствами, установами. |
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом
звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; |
Пропозицій щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду не було. |
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості
запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); |
Облікову політику Товариства побудовано відповідно до вимог закону України "Про бухгалтерський облік i фінансову звітність в Україна" та інших нормативно-правових актів щодо регулювання бухгалтерського обліку.
Товариство веде бухгалтерський облік господарських операцій щодо майна і результатів своєї діяльності в натуральних одиницях і в узагальненому грошовому виразі шляхом безперервного документального і взаємопов'язаного їх відображення.
Бухгалтерський облік в Товаристві у звітному періоді вівся методом подвійного запису за комп'ютерною формою за допомогою програми 1С. Господарські операції відображаються в облікових регістрах в тому звітному перiодi, в якому вони були здійснені.
Нематеріальні активи.
Нематеріальним активом визнається немонетарний актив, який не має фізичної субстанції та може бути ідентифікований. Придбані об'єкти нематеріальних активів, оцінюються за собівартістю, яка складається з фактичних витрат на придбання та приведення їх до стану, придатного для використання відповідно до запланованої мети.
Амортизація нематеріальних активів нараховується із застосуванням прямолінійного методу, за яким річна сума амортизації визначається діленням вартості, яка амортизується, на строк корисного використання. Термін корисного використання кожного об'єкта і чинники, що впливають на нього, визначаються комісією. Ліквідаційна вартість об'єктів нематеріальних активів прирівняна нулю.
Основні засоби.
Основним засобом визначається актив, який утримується для використання у виробництві або постачанні товарів чи наданні послуг для надання в оренду або для адміністративних цілей, очікуваний термін його використання (експлуатації) перевищує 1 рік, а первісна вартість якого більш ніж 2500 тис.грн.
Розглянувши доречність застосування будь-якого з виключень, передбачених у МСФЗ 1, щодо ретроспективного застосування, керівництво вирішило застосувати справедливу вартість або переоцінку як доцільну собівартість основних засобів. Товариство здійснило оцінку основних засобів за справедливою вартістю на дату переходу на МСФЗ (01.01.2012 р.) та використовує цю справедливу вартість як доцільну собівартість основних засобів.
У подальшому основні засобим оцінюються за їх собівартістю мінус будь-яка накопичена амортизація та будь-які накопичені збитки від зменшення корисності.
Амортизація основних засобів нараховується із застосуванням прямолінійного методу, за яким річна сума амортизації визначається діленням вартості, яка амортизується, на строк корисного використання відповідних об'єктів основних засобів:
будівлі 40-50 років
машини та обладнання 10-15 років
автомобілі 5 років
інше 5 років
Балансова вартiсть основних засобiв переглядається на предмет зменшення корисностi, коли певнi подiї чи змiна обставин вказують на те, що балансова вартiсть активу не зможе бути вiдшкодована. У випадку виявлення ознак зменшення корисностi активу, перевищення його балансової вартостi над оцiночною вiдшкодовуваною вартiсть такого активу або одиницi, що генерує грошовi потоки, списується до вартостi очiкуваного вiдшкодування. Вартiсть очiкуваного вiдшкодування активiв визначається як бiльша з двох величин: чистої цiни продажу активу або вартостi використання активу.
Визнання та оцінка фінансових інструментів.
Товариство визнає фінансовий актив або фінансове зобов'язання у балансі, тоді і тільки тоді, коли воно стає стороною контрактних зобов'язань щодо фінансового інструмента. Операції з придбання або продажу фінансових інструментів визнаються із застосуванням обліку за датою розрахунку.
Товариство визнає такі категорії фінансових інструментів:
- фінансовий актив, доступний для продажу, акції з відсотком володіння до 20%;
- інвестиції, утримувані до погашення - облігації та векселя;
- дебіторська заборгованість;
- фінансові зобов'язання, оцінені за амортизованою вартістю - кредити банків.
Під час первісного визнання фінансового активу або фінансового зобов'язання Товариство оцінює їх за їхньою справедливою вартістю плюс операційні витрати, які прямо відносяться до придбання або випуску фінансового активу чи фінансового зобов'язання.
Облікова політика щодо подальшої оцінки фінансових інструментів розкривається нижче у відповідних розділах облікової політики.
Грошові кошти та їхні еквіваленти.
Грошові кошти складаються з готівки в касі та на рахунках в банках. До складу еквівалентів грошових коштів відносяться короткострокові високоліквідні фінансові вкладення, які можуть бути легко конвертовані в грошові кошти, зі строком погашення не більше трьох місяців з дати придбання, вартість яких схильна до незначних коливань.
Дебіторська заборгованість
Товариство визнає дебіторську заборгованість у звітності, коли воно стає стороною контрактних зобов'язань і внаслідок цього має юридичне право отримувати грошові або інші цінності. Під час первісного визнання дебіторська заборгованість оцінюється за її собівартістю, яка є справедливою вартістю компенсації, наданої або отриманої за неї.
Визнання сумнівної дебіторської заборгованості відбувається в наступних випадках: значні фінансові труднощі дебітора; фактичний розрив контракту; надання позикодавцем боржникові пільгової позики, яку позикодавець не розглядав би за інших умов; висока імовірність банкрутства або іншої фінансової реорганізації підприємства; визнання збитку від зменшення корисності цього активу в попередньому звітному періоді; зникнення фінансового ринку для цього фінансового активу внаслідок фінансових труднощів.
Резерви під дебіторську заборгованість за основною діяльністю визначені з використанням за методом застосування абсолютної суми сумнівної заборгованості відповідно до вимог застосованих стандартів бухгалтерського обліку. Ці стандарти вимагають визнавати збитки від знецінення дебіторської заборгованості в результату минулих подій i забороняють визнавати збитки від знецінення, яка можуть виникнути в наслідок майбутніх подій незалежно від того, на скільки такі події є ймовірними. Керiвництво не може передбачити всi тенденцiї, якi могли б вплинути на економiку країни, а також те, який вплив (при наявностi такого) вони можуть надати на фінансовий стан.
Біологічні активи.
Біологічний актив - це жива тварина або рослина. Товариство визнає біологічний актив тоді і лише тоді, коли:
а) контролює актив у результаті минулих подій;
б) існує можливість отримання майбутніх економічних вигід, пов'язаних з цим активом; та
в) справедливу вартість або собівартість активу можна достовірно оцінити.
Біологічний актив при первісному визнанні і в кінці кожного звітного періоду оцінюється за його справедливою вартістю мінус витрати на продаж, за винятком випадку, коли справедливу вартість не можна виміряти достовірно.
Прибуток або збиток, що виникає при первісному визнанні біологічного активу за його справедливою вартістю мінус витрати на продаж або внаслідок зміни справедливої вартості біологічного активу за вирахуванням витрат на продаж, включається в прибуток або збиток за період, у якому він виникає.
Запаси.
Одиницею обліку запасів є окремі види запасів за найменуванням. Запаси обліковуються за собівартістю. На дату звітності запаси оцінюються за найменшою з двох оцінок - первісною вартістю або чистою вартістю реалізації. Оцінка запасів під час їх вибуття проводиться за методом собівартості перших за часом надходження запасів (FIFO).
Фіксований сільськогосподарський податок.
Товарисовто є платником фіксованого сільськогосподарського податку. Відповідно до законодавства України фіксований сільськогосподарський податок - це узагальнений податок, який сплачують виробники сільськогосподарської продукції. Суть цього податку полягає в тому, що він заміняє ряд інших податків та обов'язкових платежів, втому числі податок на прибуток. Об'єктом оподаткування податком для сільськогосподарських товаровиробників є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди. Базою оподаткування податком для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), проведена за станом на 1 липня 1995 року, для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) - нормативна грошова оцінка одного гектара ріллі в Автономній Республіці Крим або в області, проведена за станом на 1 липня 1995 року.
Фінансові зобов'язання.
Первісно кредити банків визнаються за справедливою вартістю, яка дорівнює сумі надходжень мінус витрати на проведення операції. У подальшому суми фінансових зобов'язань відображаються за амортизованою вартістю за методом ефективної ставки відсотка, та будь-яка різниця між чистими надходженнями та вартістю погашення визнається у прибутках чи збитках протягом періоду дії запозичень із використанням ефективної ставки відсотка.
Згортання фінансових активів та зобов'язань.
Фінансові активи та зобов'язання згортаються, якщо Товариство має юридичне право здійснювати залік визнаних у балансі сум і має намір або зробити взаємозалік, або реалізувати актив та виконати зобов'язання одночасно.
Забезпечення.
Забезпечення визнаються, коли Товариство має теперішню заборгованість (юридичну або конструктивну) внаслідок минулої події, існує ймовірність (тобто, більше можливо, ніж неможливо), що погашення зобов'язання вимагатиме вибуття ресурсів, котрі втілюють у собі економічні вигоди і можна достовірно оцінити суму зобов'язання.
Виплати працівникам.
Товариство визнає короткострокові виплати працівникам як витрати та як зобов'язання після вирахування будь-якої вже сплаченої суми. Суму забезпечення (резерв) на оплату майбутніх відпусток визначають як добуток фактично нарахованої заробітної плати працівникам i відсотку, обчисленого як відношення річної планової суми на оплату відпусток до загального планового фонду оплати праці. Наприкiнцi року проводять інвентаризацію резерву на оплату відпусток працівникам.
Доходи та витрати.
Доходи та витрати визнаються за методом нарахування. Дохід від надання послуг відображається в момент виникнення незалежно від дати надходження коштів і визначається, виходячи із ступеня завершеності операції з надання послуг на дату балансу.
Дивіденди визнаються доходом, коли встановлено право на отримання виплати.
Витрати, понесені у зв'язку з отриманням доходу, визнаються у тому ж періоді, що й відповідні доходи.
Витрати по позиках.
Витрати по позиках, які не є часткою фінансового інструменту та не капіталізуються як частина собівартості активів, визнаються як витрати періоду. Товариство капіталізує витрати на позики, які безпосередньо відносяться до придбання, будівництва або виробництва кваліфікованого активу, як частина собівартості цього активу.
Операції з іноземною валютою
Операції в іноземній валюті обліковуються в українських гривнях за офіційним курсом обміну Національного банку України на дату проведення операцій.
Монетарні активи та зобов'язання, виражені в іноземних валютах, перераховуються в гривню за відповідними курсами обміну НБУ на дату балансу. На дату балансу немонетарні статті, які оцінюються за історичною собівартістю в іноземною валюті, відображаються за курсом на дату операції, немонетарні статті, які оцінюються за справедливою вартістю в іноземній валюті, відображаються за курсом на дату визначення справедливої вартості. Курсові різниці, що виникли при перерахунку за монетарними статтями визнаються в прибутку або збитку в тому періоді, у якому вони виникають.
Умовні зобов'язання та активи.
Товариство не визнає умовні зобов'язання. Інформація про умовне зобов'язання розкривається, якщо можливість вибуття ресурсів, які втілюють у собі економічні вигоди, не віддаленою. Товариство не визнає умовні активи. Стисла інформація про умовний актив розкривається, коли надходження економічних вигод є ймовірним.
Розкриття інформації щодо зв'язаних сторін
Зв'язаними сторонами для Товариства: є засновники та учасники емітента (крім акціонерів, які не є засновниками); особи, частка яких становить понад 10% у статутному капіталі Товариства; посадові особи Товариства та члени їхніх сімей; особи, що діють від імені Товариства за відповідним дорученням, або особи, від імені яких діє Товариство; особи, які відповідно до законодавства України контролюють діяльність Товариства; юридичні особи, що контролюються Товариством або разом з ним перебувають під контролем третьої особи; реєстратор, з яким підписано договір про обслуговування, його керівники та посадові особи.
Протягом звітного року управлінському персоналу Товариства нараховувалась і виплачувалась заробітна плата відповідно до встановленої системи оплати праці. Компенсації та інші додаткові виплати керівництву Товариства, іншому управлінському персоналу не здійснювались.
Протягом звітного року Товариство не здійснювало операції з пов'язаними сторонами - як з реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) так і з їх придбання.
Події після дати балансу
Відповідно до положень, визначених МСБО 10 "Події після звітного періоду" щодо подій після дати балансу, події що потребують коригування активів та зобов'язань Товариства відсутні. |
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; |
ВАТ здійснює торгівлю слідуючими товарами:
- зерном, в т.ч.: пшеницею, ячменем пивоварним, кукурудзою, горохом;
- технічними культурами, в т.ч.: цукровим буряком,соєю, соняшником, ріпаком;
- молоком, м'ясом ВРХ .
ВАТ надає наступні послуги: авто послуги, послуги тракторами.
Споживачами продукції є: Обухівський молокозавод, Рокитнянський цукрозавод, Білоцерківський хлібоприймальний комбінат, Васильківський хлібопродукт, Антонівський м'ясокомбінат, приватна фірма "Деметра" , ЗАТ "Оболонь" та інші.
Особливостями стану розвитку галузі є сезонність і велика залежність від природних явищ і кількості опадів, тепла, холоду, повенів і засух.
Основними конкурентами ВАТ є колективні і приватні виробники с/г продукції. Особливостями продукції (послуг) емітента є висока якість продукції і послуг, своєчасність надання послуг.
Сума виручки за 2013 рік становить 26620 тис.грн. Експортні операції Товариством не здійснювались. |
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо
підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх
необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб
фінансування; |
За останні 5 роки Товариством придбано основних засобів:
у 2010р. - оприскувач, навантажувач, ЗАВ-40, культиватор АГ-6, охолоджувач молока, навігатор, вага, паливна колонка, трансформатор, автомобілі.
У 2011р.- трактор "Білорусь".
За останнi 5 рокiв значних вiдчужень активiв не вiдбувалось. Значних iнвестицiй пов"язаних з господарською дiяльнiстю, товариство не планує. |
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; |
Правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, між Товариством або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку протягом звітного року не укладались. |
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні
правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання
активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть
позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва,
розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі
вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване
зростання виробничих потужностей після її завершення; |
Основнi засоби належать товариству на правi власностi. Обмежень на їх використання не iснує. За кожною основною групою вони використовуються за своїм прямим призначенням. Мiсцезнаходження основних засобiв- за розташуванням товариства.
Первісна вартість основних засобів станом на 31.12.2013р. складає - 57805,0 тис.грн., знос - 28578,0 тис.грн., залишкова вартість - 29227,0 тис.грн.
Знос основних засобів становить - 49 %. Ступінь використання основних засобів - 44 %
Дiяльнiсть товариства не має впливу на погiршення стану навколишнього середовища, тому екологiчнi питання, що можуть позначитись на використаннi активiв вiдсутнi. Капiтальне будiвництво, розширення виробництва не планується. |
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від
законодавчих або економічних обмежень; |
Основною проблемою є відсутність коштів із-за диспаритету цін на с/г продукцію та пальне і техніку, відсутність молодих кадрів, високі ціни на міндобрива, пальне, пестициди, техніку і запчастин до неї. |
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за
порушення законодавства; |
Протягом звітного періоду товариством було виплачено штрафних санкцій і компенсацій за порушення законодавства на суму 12,8 тис.грн. |
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого
капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента;
|
Підприємство має задовільний фінансовий стан та можливості для подальшого ефективного функціонування і розвитку. Підприємство ліквідне та фінансово незалежне від залучених засобів. |
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; |
Всі укладені договори виконані. |
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва,
реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність
емітента в майбутньому); |
ВАТ планує розвивати взаємовідносини з підприємствами системи на засадах взаємовигідного економічного партнерства. |
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; |
У зв'язку з недостатньою кiлькiстю обiгових коштiв товариством не виділялись кошти на дослідження та розробку за звітний період. |
судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні
підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних
вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових
справ про це зазначається; |
Судових справ, стороною в яких виступає емітент або його посадові особи не було. |
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та
результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз
господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. |
Іншої інформації не було. |
|
|