|
12. Опис бізнесу
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення,
виділ) |
В 1992 році радгосп-комбінат імені ХХV з'їзду КПРС рішенням Ради трудового колективу перейменовано в радгосп-комбінат "Обухівський".
Згідно наказу Регіонального відділення державного майна України по Київській області № 14-25-7/1 від 5 травня 2006 року радгосп-комбінат "Обухівський" був перетворений у відкрите акціонерне товариство "Обухівське".
29 жовтня 2010 року позачерговими загальними зборами акціонерів ВАТ "Обухівське" було прийняте рішення про припинення діяльність ВАТ "Обухівське" шляхом реорганізації (перетворення) у Сільськогосподарський виробничий кооператив "Обухівський".
30 вересня 2011 року рішенням загальних зборів акціонерів було відмінено рішення зборів акціонерів від 29 жовтня 2010 року щодо реорганізації ВАТ "Обухівське" в СВК "Обухівське" та прийнято рішення про дематеріалізацію.
В звiтному роцi таких важливих подiй як: злиття, подiл, приєднання, перетворення, видiлення не вiдбувалось. |
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші
відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив
розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
Товариство має наступну виробничо-організаційну структуру:
- два відділки, дві тракторно-польові бригади при них, дві молочно-товарні ферми і одна відгодівельна ферма молодняка ВРХ;
- автопарк, рем майстерня, електроцех, будівельна бригада, їдальня, житлово-комунальне господарство, цех по переробці с/г продукції: соняшника на олію, зерна на крупи;
- об'єкти, що знаходяться на консервації, із них: промисловий комплекс по вирощуванню і відгодівлі молодняка ВРХ на 1584 скотомісць;
- комбікормовий завод потужністю 170 тонн комбікормів на добу;
- котельня при промисловому комплексі і комбікормовому заводі.
Філій і представництв немає. Змiн в органiзацiйнiй структурi у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не відбувалось. |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом
звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Пропозицій щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду не було. |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості
запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
Облікову політику Товариства побудовано відповідно до вимог закону України "Про бухгалтерський облік i фінансову звітність в Україна" та інших нормативно-правових актів щодо регулювання бухгалтерського обліку.
Товариство веде бухгалтерський облік господарських операцій щодо майна і результатів своєї діяльності в натуральних одиницях і в узагальненому грошовому виразі шляхом безперервного документального і взаємопов'язаного їх відображення.
Бухгалтерський облік в Товаристві у звітному періоді вівся методом подвійного запису за журнально-ордерною формою з використанням програми "1С.Підприємство". Господарські операції відображаються в облікових регістрах в тому звітному перiодi, в якому вони були здійснені.
Визнання та оцінка фінансових інструментів.
Товариство визнає фінансовий актив або фінансове зобов'язання у балансі, тоді і тільки тоді, коли воно стає стороною контрактних зобов'язань щодо фінансового інструмента. Операції з придбання або продажу фінансових інструментів визнаються із застосуванням обліку за датою розрахунку.
Товариство визнає такі категорії фінансових інструментів:
- фінансовий актив, доступний для продажу, акції з відсотком володіння до 20%;
- інвестиції, утримувані до погашення - облігації та векселя;
- дебіторська заборгованість;
- фінансові зобов'язання, оцінені за амортизованою вартістю - кредити банків.
Під час первісного визнання фінансового активу або фінансового зобов'язання Товариство оцінює їх за їхньою справедливою вартістю плюс операційні витрати, які прямо відносяться до придбання або випуску фінансового активу чи фінансового зобов'язання.
Облікова політика щодо подальшої оцінки фінансових інструментів розкривається нижче у відповідних розділах облікової політики.
Грошові кошти та їхні еквіваленти.
Грошові кошти складаються з готівки в касі та на рахунках в банках.
Дебіторська заборгованість
Товариство визнає дебіторську заборгованість у звітності, коли воно стає стороною контрактних зобов'язань і внаслідок цього має юридичне право отримувати грошові або інші цінності. Під час первісного визнання дебіторська заборгованість оцінюється за її собівартістю, яка є справедливою вартістю компенсації, наданої або отриманої за неї.
Визнання сумнівної дебіторської заборгованості відбувається в наступних випадках: значні фінансові труднощі емітента; фактичний розрив контракту; надання позикодавцем боржникові пільгової позики, яку позикодавець не розглядав би за інших умов; висока імовірність банкрутства або іншої фінансової реорганізації підприємства; визнання збитку від зменшення корисності цього активу в попередньому звітному періоді; зникнення фінансового ринку для цього фінансового активу внаслідок фінансових труднощів.
Резерви під дебіторську заборгованість за основною діяльністю визначені з використанням за методом застосування абсолютної суми сумнівної заборгованості відповідно до вимог застосованих стандартів бухгалтерського обліку. Ці стандарти вимагають визнавати збитки від знецінення дебіторської заборгованості в результату минулих подій i забороняють визнавати збитки від знецінення, яка можуть виникнути в наслідок майбутніх подій незалежно від того, на скільки такі події є ймовірними. Керiвництво не може передбачити всi тенденцiї, якi могли б вплинути на економiку країни, а також те, який вплив (при наявностi такого) вони можуть надати на фінансовий стан.
Нематеріальні активи.
Нематеріальним активом визнається немонетарний актив, який не має фізичної субстанції та може бути ідентифікований. Придбані об'єкти нематеріальних активів, оцінюються за собівартістю, яка складається з фактичних витрат на придбання та приведення їх до стану, придатному для використання відповідно до запланованої мети.
Амортизація нематеріальних активів нараховується із застосуванням прямолінійного методу, за яким річна сума амортизації визначається діленням вартості, яка амортизується, на строк корисного використання. Термін корисного використання кожного об'єкта і чинники, що впливають на нього, визначаються комісією. Ліквідаційна вартість об'єктів нематеріальних активів прирівняна нулю.
Основні засоби.
Основним засобом визначається актив, який утримується для використання у виробництві або постачанні товарів чи наданні послуг для надання в оренду або для адміністративних цілей, очікуваний термін його використання (експлуатації) перевищує 1 рік, а первісна вартість якого більш ніж 2500 тис.грн.
Розглянувши доречність застосування будь-якого з виключень, передбачених у МСФЗ 1, щодо ретроспективного застосування, керівництво вирішило застосувати справедливу вартість або переоцінку як доцільну собівартість основних засобів. Товариство здійснило оцінку основних засобів на дату переходу на МСФЗ (01.01.2012 р.) та використовує цю справедливу вартість як доцільну собівартість основних засобів.
Амортизація основних засобів нараховується із застосуванням прямолінійного методу, за яким річна сума амортизації визначається діленням вартості, яка амортизується, на строк корисного використання відповідних об'єктів основних засобів:
будівлі 40-50 років
машини та обладнання 10-15 років
автомобілі 5 років
інше 5 років
Біологічні активи.
Біологічний актив - це жива тварина або рослина. Товариство визнає біологічний актив тоді і лише тоді, коли:
а) контролює актив у результаті минулих подій;
б) існує можливість отримання майбутніх економічних вигід, пов'язаних з цим активом; та
в) справедливу вартість або собівартість активу можна достовірно оцінити.
Біологічний актив при первісному визнанні і в кінці кожного звітного періоду оцінюється за його справедливою вартістю мінус витрати на продаж, за винятком випадку, коли справедливу вартість не можна виміряти достовірно.
Прибуток або збиток, що виникає при первісному визнанні біологічного активу за його справедливою вартістю мінус витрати на продаж або внаслідок зміни справедливої вартості біологічного активу за вирахуванням витрат на продаж, включається в прибуток або збиток за період, у якому він виникає.
Запаси.
На дату звітності запаси оцінюються за найменшою з двох оцінок - первісною вартістю або чистою вартістю реалізації. Оцінка запасів під час їх вибуття проводиться за методом собівартості перших за часом надходження запасів (FIFO).
Фіксований сільськогосподарський податок.
Товарисовто є платником фіксованого сільськогосподарського податку. Відповідно до законодавства України фіксований сільськогосподарський податок - це узагальнений податок, який сплачують виробники сільськогосподарської продукції. Суть цього податку полягає в тому, що він заміняє ряд інших податків та обов'язкових платежів, втому числі податок на прибуток. Об'єктом оподаткування податком для сільськогосподарських товаровиробників є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди. Базою оподаткування податком для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), проведена за станом на 1 липня 1995 року, для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) - нормативна грошова оцінка одного гектара ріллі в Автономній Республіці Крим або в області, проведена за станом на 1 липня 1995 року.
Фінансові зобов'язання.
Первісно кредити банків визнаються за справедливою вартістю, яка дорівнює сумі надходжень мінус витрати на проведення операції. У подальшому суми фінансових зобов'язань відображаються за амортизованою вартістю за методом ефективної ставки відсотка, та будь-яка різниця між чистими надходженнями та вартістю погашення визнається у прибутках чи збитках протягом періоду дії запозичень із використанням ефективної ставки відсотка.
Згортання фінансових активів та зобов'язань.
Фінансові активи та зобов'язання згортаються, якщо Товариство має юридичне право здійснювати залік визнаних у балансі сум і має намір або зробити взаємозалік, або реалізувати актив та виконати зобов'язання одночасно.
Забезпечення.
Забезпечення визнаються, коли Товариство має теперішню заборгованість (юридичну або конструктивну) внаслідок минулої події, існує ймовірність (тобто, більше можливо, ніж неможливо), що погашення зобов'язання вимагатиме вибуття ресурсів, котрі втілюють у собі економічні вигоди і можна достовірно оцінити суму зобов'язання.
Виплати працівникам.
Товариство визнає короткострокові виплати працівникам як витрати та як зобов'язання після вирахування будь-якої вже сплаченої суми. Суму забезпечення (резерв) на оплату майбутніх відпусток визначають як добуток фактично нарахованої заробітної плати працівникам i відсотку, обчисленого як відношення річної планової суми на оплату відпусток до загального планового фонду оплати праці. Наприкiнцi року проводять інвентаризацію резерву на оплату відпусток працівникам.
Пенсійні зобов'язання.
У відповідності до українського законодавства Товариство утримує внески із заробітної плати працівників до Пенсійного фонду України. Поточні внески розраховуються як процентні відрахування із поточних нарахувань заробітної плати. Такі витрати відображаються у періоді, в якому працівниками виконувались роботи та була нарахована заробітна плата, з якої утримуються внески.
Доходи та витрати.
Доходи та витрати визнаються за методом нарахування. Дохід від надання послуг відображається в момент виникнення незалежно від дати надходження коштів і визначається, виходячи із ступеня завершеності операції з надання послуг на дату балансу.
Дивіденди визнаються доходом, коли встановлено право на отримання виплати.
Витрати, понесені у зв'язку з отриманням доходу, визнаються у тому ж періоді, що й відповідні доходи.
Витрати по позиках.
Витрати по позиках, які не є часткою фінансового інструменту та не капіталізуються як частина собівартості активів, визнаються як витрати періоду. Товариство капіталізує витрати на позики, які безпосередньо відносяться до придбання, будівництва або виробництва кваліфікованого активу, як частина собівартості цього активу.
Операції з іноземною валютою
Операції в іноземній валюті обліковуються в українських гривнях за офіційним курсом обміну Національного банку України на дату проведення операцій.
Монетарні активи та зобов'язання, виражені в іноземних валютах, перераховуються в гривню за відповідними курсами обміну НБУ на дату балансу. На дату балансу немонетарні статті, які оцінюються за історичною собівартістю в іноземною валюті, відображаються за курсом на дату операції, немонетарні статті, які оцінюються за справедливою вартістю в іноземній валюті, відображаються за курсом на дату визначення справедливої вартості. Курсові різниці, що виникли при перерахунку за монетарними статтями визнаються в прибутку або збитку в тому періоді, у якому вони виникають.
Умовні зобов'язання та активи.
Товариство не визнає умовні зобов'язання. Інформація про умовне зобов'язання розкривається, якщо можливість вибуття ресурсів, які втілюють у собі економічні вигоди, не віддаленою. Товариство не визнає умовні активи. Стисла інформація про умовний актив розкривається, коли надходження економічних вигод є ймовірним. |
Текст аудиторського висновку |
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК (ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)
щодо фінансової звітності за 2012 рік
Публічного акціонерного товариства
"Обухівське"
Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку України
Акціонерам та керівництву Публічного акціонерного товариства "Обухівське"
Основні відомості про емітента
Повне найменування: Публічне акціонерне товариство "Обухівське"
Ідентифікаційний код: 20581766
Юридична адреса: 08701, Київська обл., м. Обухів, мікрорайон Петровський, 26
Державна реєстрація: Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія АБ № 654063, видана державним реєстратором Виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області Дуплик С.І. 21.12.2012р., дата державної реєстрації 09.10.2006 р., реєстраційний номер юридичної особи в ЄДР - 10003706086
Основні види діяльності: - 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур
- 01.41 Розведення великої рогатої худоби молочних порід
- 01.64 Оброблення насіння для відтворення
- 01.61 Допоміжна діяльність у рослинництві
- 01.19 Вирощування інших однорічних і дворічних культур
- 01.13 Вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів
Підстави для виконання аудиту
Аудиторська перевірка проводилась у відповідності з вимогами Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг, зокрема Міжнародних стандартів аудиту (далі - МСА) 700 "Формулювання думки та надання звіту щодо фінансової звітності", 705 "Модифікація думки у звіті незалежного аудитора", 706 "Пояснювальні параграфи та параграфи з інших питань у звіті незалежного аудитора", Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-IV (зі змінами та доповненнями), Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 р. № 3480-IV (зі змінами та доповненнями), Закону України "Про аудиторську діяльність" від 22.04.1993 р. № 3125-ХІІ (в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про аудиторську діяльність" від 14.09.2006 р. № 140-V (зі змінами та доповненнями)), Положення щодо підготовки аудиторських висновків, які подаються до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку при розкритті інформації емітентами та професійними учасниками фондового ринку, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1528, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.01.2007 р. за № 53/13320 зі змінами і доповненнями від 22.06.2010 р. № 981, Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики) затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) від 29.09.2011 р. № 1360, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 28.11.2011 р. за № 1358/20096.
ВИСНОВОК (ЗВІТ) ЩОДО ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЕМІТЕНТА
Ми провели аудит попередньої, складеної на основі вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності (далі - МСФЗ), фінансової звітності Відкритого акціонерного товариства "Бахмацьке хлібоприймальне підприємство" (далі - Компанія), що додається, яка включає баланс (ф. № 1) станом на 31.12.2012 р., звіт про фінансові результати (ф. № 2), звіт про рух грошових коштів (ф. № 3), звіт про власний капітал (ф. № 4) за рік, що закінчився на зазначену дату, та примітки (далі - Фінансова звітність). Ця Фінансова звітність була підготовлена у рамках переходу Компанії на застосування МСФЗ з метою формування інформації, яка буде використана для підготовки порівняльної інформації при підготовці першої фінансової звітності за МСФЗ станом на 31.12.2013 р. з урахуванням можливих коригувань, які будуть зроблені в разі змін вимог стандартів та тлумачень, що будуть використані при складанні першої фінансової звітності за МСФЗ станом на 31.12.2013 року.
Відповідальність управлінського персоналу за фінансову звітність
Управлінський персонал Компанії несе відповідальність за складання та достовірне подання цієї Фінансової звітності відповідно до вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності, які мають відношення до складання цієї Фінансової звітності, та за такий внутрішній контроль, який управлінський персонал Компанії визначає потрібним для забезпечення складання Фінансової звітності, що не містять суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки.
Аудиторська перевірка проводилась з відома голови правління товариства Наковалова І.П. та головного бухгалтера Козленко О.Д.
Відповідальність аудитора
Відповідальністю аудитора є висловлення думки щодо цієї Фінансової звітності на основі результатів аудиту. Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг. Ці стандарти вимагають від нас дотримання відповідних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненості, що Фінансова звітність не містить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання процедур для отримання аудиторських доказів щодо інформації наведеній у Фінансовій звітності. Вибір процедур залежить від судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень Фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилки. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірності подання Компанією Фінансової звітності, з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю Компанії. Аудит включає також оцінку відповідності використання облікової політики, прийнятності облікових оцінок, застосованих управлінським персоналом Компанії, та оцінку загального подання Фінансової звітності.
Ми вважаємо, що отримали достатні та прийнятні аудиторські докази для висловлення нашої думки.
Підстава для висловлення умовно-позитивної думки
Аудитор звертає увагу на той факт, що дана Фінансова звітність не є першою Фінансовою звітністю Компанії складеною за МСФЗ, складена в рамках переходу на застосування останніх, а тому не в повній мірі відповідає всім вимогам МСФЗ. Перший повний комплект фінансової звітності згідно МСФЗ буде підготовлений компанією станом на 31.12.2013 р. Датою переходу на МСФЗ керівництво Компанії обрало 01.01.2012 р., тому порівняльні дані за попередній звітний період у Фінансовій звітності не наведені.
Ми не спостерігали за проведенням річної інвентаризації активів та зобов'язань Компанії, оскільки ця подія передувала нашому призначенню аудитором Компанії. Крім того, аудитору не надана інформація щодо проведення Компанією інвентаризації товарно-матеріальних цінностей перед складанням річної звітності та документів, що підтверджують результати інвентаризації (протоколу (акту) засідання інвентаризаційної комісії тощо).
Висловлення думки
На нашу думку, за винятком впливу на фінансову звітність питань, про які йдеться у параграфі "Підстава для висловлення умовно-позитивної думки", Фінансова звітність представляє достовірно, в усіх суттєвих аспектах, фінансовий стан Компанії на 31.12.2012 р. та її фінансові результати за рік, що закінчився на зазначену дату, у відповідності до облікової політики прийнятої Компанією, яка базується на вимогах Міжнародних стандартів фінансової звітності, які мають відношення до складання цієї Фінансової звітності.
Пояснюючий параграф
Ми звертаємо увагу на ймовірність внесення коригувань у вхідні залишки балансу на 01.01.2012 р. та попередню фінансову звітність за 2012 рік під час складання першого повного пакету фінансової звітності за МСФЗ станом на 31.12.2013 р.
Також звертаємо увагу на те, що тільки повний пакет фінансової звітності за МСФЗ може забезпечити достовірне відображення фінансового стану Компанії, результатів її операційної діяльності та руху грошових коштів згідно з МСФЗ. Наша думка не модифікована щодо цього питання.
ЗВІТ ЩОДО ВИМОГ ІНШИХ ЗАКОНОДАВЧИХ І НОРМАТИВНИХ АКТІВ КОМІСІЇ
1. Висловлення думки щодо розкриття інформації за видами активів
Станом на 31.12.2012 р. активи Компанії відображені у фінансовій звітності у сумі 118 500 тис. грн.
1.1. Необоротні (непоточні) активи
Необоротні (непоточні) активи Компанії станом на 31.12.2012 р. відображені у фінансовій звітності у сумі 36 476 тис. грн.
Необоротні (непоточні) активи Компанії включали в себе: Нематеріальні активи (залишкова вартість) - 10 тис.грн.; Основні засоби (залишкова вартість) - 32076 тис.грн.; Довгострокові біологічні актив (справедлива вартість) - 4390 тис.грн.
Компанія здійснила оцінку основних засобів за справедливою вартістю на дату переходу на МСФЗ (01.01.2012 р.) та використовує цю справедливу вартість як доцільну собівартість.
Амортизація в Компанії на основні засоби у звітному періоді нараховувалась за прямолінійним методом, що не суперечить МСБО 16 "Основні засоби".
Довгострокові біологічні активи на дату звітності оцінюються за справедливою вартістю, що відповідає вимогам МСБО 41 "Сільське господарство".
1.2. Оборотні (поточні) активи
Оборотні (поточні) активи Компанії станом на 31.12.2012 р. відображені у фінансовій звітності у сумі 82024 тис. грн.
Оборотні (поточні) активи Компанії включали в себе: Виробничі запаси - 2632 тис.грн.; Поточні біологічні активи - 3234 тис.грн.; Незавершене виробництво - 2940 тис.грн.; Готову продукцію - 3639 тис.грн.; Поточну дебіторську заборгованість за товари, роботи, послуги - 44062 тис.грн.; Дебіторську заборгованість за розрахунками з бюджетом - 8 тис.грн.; Дебіторську заборгованість за виданими авансами - 22194 тис.грн.; Дебіторську заборгованість за нарахованими доходами - 51 тис.грн.; Іншу поточну дебіторську заборгованість - 3123 тис.грн.; Грошові кошти та їх еквіваленти - 11 тис. грн.; Інші оборотні активи - 130 тис.грн.
Аудитору не надана інформація щодо проведення Компанією інвентаризації товарно-матеріальних цінностей перед складанням річної звітності та документів, що підтверджують результати інвентаризації (протоколу (акту) засідання інвентаризаційної комісії тощо), тому підтвердити відповідність даних обліку результатам інвентаризації неможливо.
Ми не спостерігали за проведенням річної інвентаризації активів та зобов'язань Компанії, оскільки ця подія передувала даті нашого призначення.
2. Висловлення думки щодо розкриття інформації про зобов'язання та забезпечення
Станом на 31.12.2012 р. загальна сума зобов'язань та забезпечень Компанії відображена у фінансовій звітності у сумі 41092 тис. грн.
2.1. Короткострокові (поточні) зобов'язання
Короткострокові (поточні) зобов'язання Компанії станом на 31.12.2012 р. відображені у фінансовій звітності у сумі 40351 тис грн.
Короткострокові (поточні) зобов'язання Компанії включали в себе: Короткострокові кредити банків - 23979 тис.грн.; Кредиторську заборгованість за товари, роботи, послуги - 5333 тис. грн.; Поточні зобов'язання за розрахунками з одержаних авансів - 1993 тис.грн.; Поточні зобов'язання за розрахунками з бюджетом - 57 тис.грн.; Поточні зобов'язання за розрахунками зі страхування - 98 тис.грн.; Поточні зобов'язання за розрахунками з оплати праці - 415 тис. грн.; Інші поточні зобов'язання - 8476 тис. грн.
2.2. Забезпечення наступних виплат і платежів
Забезпечення наступних виплат і платежів Компанії станом на 31.12.2012 р. відображені у фінансовій звітності у сумі 741 тис. грн. та включали в себе: Забезпечення виплат персоналу - 330 тис. грн.; Цільове фінансування 411 тис.грн.
3. Висловлення думки щодо розкриття інформації про власний капітал
3.1. Формування статутного капіталу та емісія цінних паперів
Статутний капітал Компанії у відповідності до установчих документів становить 30 365 300,00 грн. На звітну дату статутний капітал сплачено повністю, державна частка відсутня.
Відповідно до свідоцтва про реєстрацію випуску акцій № 508/1/11 від 08.11.2011р. Публічним акціонерним товариством "Обухівське" 29.10.2010 р. зареєстровано випуск 121 461 200 штук простих іменних акцій на загальну суму 30 365 300,00 грн. номінальною вартістю 0,25 грн. Форма існування акцій - бездокументарна.
Обслуговування випуску акцій ПАТ "Обухівське" відповідно до договору № Е1566/11 про обслуговування емісії цінних паперів від 08.11.2011р. здійснює ПрАТ "Всеукраїнський депозитарій цінних паперів", що знаходиться за адресою: 04107, м. Київ, вул. Тропініна, 7-Г. Ліцензія на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме депозитарної діяльності депозитарію цінних паперів АВ № 498004, видана ДКЦПФР 19.11.2009р.
ПАТ "Обухівське" відкрило рахунки в цінних паперах власникам акцій відповідно до договору № Е29 від 02.11.2011р. у зберігача - ТОВ "АРТ-КАПІТАЛ Кастоді", що знаходиться за адресою: 03151, м. Київ, вул. народного ополчення, 1. Ліцензія на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме депозитарної діяльності зберігача цінних паперів АВ № 483472, видана ДКЦПФР 02.07.2009р.
Кількість акціонерів станом на 31.12.2012 року становить 351 особа, в тому числі 349 - фізичні особи, 2 - юридичні особи, з яких 1 юридична особа володіє більше 10 % акцій Компанії.
Протягом періоду, що перевірявся, викуп акцій власної емісії Компанією не здійснювався, дивіденди не нараховувалися і не виплачувалися.
3.2. Власний капітал
Власний капітал Компанії станом на 31.12.2012 р. становить 77408 тис. грн., в тому числі Статутний (випущений) капітал - 30365 тис. грн., Інший додатковий капітал - 9 тис. грн., нерозподілений прибуток - 47034 тис. грн.
Склад, структура і використання складових власного капіталу відповідає вимогам установчих документів Компанії.
3.3. Чистий прибуток за період
За даними Фінансової звітності протягом звітного періоду Компанія отримала чистий прибуток у розмірі 19751 тис. грн.
Чистий прибуток Компанії за звітний період становить 19751 тис. грн., в т.ч. Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - 51584 тис. грн.; Інші операційні доходи - 26843 тис.грн.; Інші доходи - 218 тис. грн.; Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) - 47764 тис. грн.; Адміністративні витрати - 2826 тис.грн. Витрати на збут - 2493 тис.грн.; Інші операційні витрати - 5210 тис.грн.; Фінансові витрати - 228 тис.грн.; Інші витрати - 373 тис.грн.
4. Рух грошових коштів
У звітності відображено рух грошових коштів: від операційної діяльності - 27149 тис.грн. (витрачання); від інвестиційної діяльності - 3247 тис.грн. (надходження), від фінансової діяльності - 23885 (надходження).
Чистий рух коштів за звітний період складає 17 тис.грн. (витрачання), залишок коштів на кінець року 28 тис.грн., що відповідає даним балансу за статтями грошових коштів.
5. Зміни у складі власного капіталу
У Звіті про власний капітал відображено вартісний склад та рух власного капіталу. Рух власного капіталу відображено в частині дооцінки активів в сумі 9 тис.грн. та отриманого прибутку звітного періоду в сумі 19751 тис.грн., що відповідає даним Балансу та Звіту про фінансові результати.
6. Розкриття інформації у Примітках до звітності
Примітки до фінансової звітності достовірно розкривають інформацію про майновий та фінансовий стан Компанії. Показники Приміток до фінансової звітності відповідають даним, отриманим при трансформації даних бухгалтерського обліку, та співставні з іншими формами звітності.
7. Аналіз показників фінансового стану
Аналіз показників фінансового стану Компанії проведено на підставі даних Фінансової звітності. Показники фінансового стану Компанії розраховані аудиторами та становлять наступні значення:
Показник Нормативне значення 01/01/2012 31/12/2012
Коефіцієнт абсолютної ліквідності 0,25 - 0,50 0,0011 0,0003
Коефіцієнт загальної ліквідності > 1,00 1,7176 2,0328
Коефіцієнт фінансової стійкості (незалежності, автономії) > 0,50 0,6864 0,6532
Коефіцієнт покриття зобов'язань власним капіталом > 1,00, збільшення 2,1893 1,8838
Коефіцієнт рентабельності активів > 0,00, збільшення --- 0,1951
Коефіцієнт абсолютної ліквідності Компанії станом на 31.12.2012 р. становив 0,0003, що свідчить про низький рівень покриття поточних зобов'язань за рахунок поточних фінансових інвестицій, грошових коштів та їх еквівалентів.
Коефіцієнт загальної ліквідності Компанії станом на 31.12.2012 р. становив 2,0328, що свідчить про достатній рівень покриття поточних зобов'язань за рахунок оборотних (поточних) активів.
Коефіцієнт фінансової стійкості (незалежності, автономії) Компанії станом на 31.12.2012 р. мав значення 0,6532, що свідчить про достатню частку власного капіталу в загальній вартості майна.
Коефіцієнт покриття зобов'язань власним капіталом Компанії станом на 31.12.2012 р. мав значення 1,8838, що свідчить про високий рівень покриття всіх зобов'язань за рахунок власного капіталу.
Коефіцієнт рентабельності активів Компанії станом на 31.12.2012 р. мав значення 0,1951, що свідчить про прибутковість діяльності Компанії.
8. Висловлення думки щодо розкриття щодо іншої допоміжної інформації
8.1. Система бухгалтерського обліку
Компанія веде бухгалтерський облік господарських операцій щодо майна і результатів своєї діяльності в натуральних одиницях і в узагальненому грошовому виразі шляхом безперервного документального і взаємопов'язаного їх відображення.
Бухгалтерський облік в Компанії у звітному періоді вівся методом подвійного запису господарських операцій, як це передбачено законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. № 996-XIV (зі змінами та доповненнями).
В Компанії облік ведеться за журнально-ордерною формою з використанням програми "1С: Підприємництво".
При перевірці було встановлено, що Фінансова звітність Компанії складена шляхом трансформації даних облікових записів здійснених у відповідності до національних П(С)БО з внесенням коригувань та проведення рекласифікації статей з метою достовірного представлення інформації згідно з вимогами МСФЗ. Вказані коригування в регістрах бухгалтерського обліку не відображені.
8.2. Відповідність вартості чистих активів вимогам законодавства
Вартість чистих активів Компанії була розрахована у відповідності до Методичних рекомендацій щодо визначення вартості чистих активів акціонерних товариств, схвалених рішенням Комісії від 17.11.2004 р. № 485. Вартість чистих активів Компанії станом на звітну дату складає 77408 тис.грн., що відповідає вимогам чинного законодавства.
8.3. Суттєві невідповідності між фінансовою звітністю та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів
Інша інформація, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з Фінансовою звітністю аудиторам не надавалась, оскільки на дату видачі аудиторського висновку Річний звіт емітента цінних паперів Компанією не сформовано.
8.4. Виконання значних правочинів
17 липня 2012 року було укладено Договір №1 про надання кредиту (траншу) до Кредитного договору від 17 липня 2012 року № 071/170712-КЛВТ на суму 600 000 доларів США або еквівалент у гривнях.
18 липня 2012 року було отримано кредит (транш) у сумі 600 000 доларів США (4 795,8 тис. грн.), що складає 20 % від загального розміру кредиту. Дата відкриття кредитної лінії - 17 липня 2012 року; дата закриття - 16 липня 2013 року. Цільове призначення коштів, отриманих за кредитом, - поповнення обігових коштів. Заставою за кредитним договором є майбутній урожай 2012 року (соя - 680 га, кукурудза - 1000 га.). Вартість чистих активів емітента, розрахованих на початок року, становить 49 561 тис.грн.; співвідношення суми кредиту до вартості активів на початок звітного року - 31,8 %.
27 серпня 2012 року було укладено Договір №2 про надання кредиту (траншу) до Кредитного договору від 17 липня 2012 року № 071/170712-КЛВТ на суму 2 400 000 доларів США або еквівалент у гривнях.
28 серпня 2012 року було отримано кредит (транш) у сумі 2 400 000 доларів США (19183,2 тис. грн.), що складає 80 % від загального розміру кредиту. Дата відкриття кредитної лінії - 27 серпня 2012 року; дата закриття - 16 липня 2013 року. Цільове призначення коштів, отриманих за кредитом, - поповнення обігових коштів. Заставою за кредитним договором є майбутній урожай 2012 року (соя - 680 га, кукурудза - 1000 га.). Вартість чистих активів емітента, розрахованих на початок року, становить 49 561 тис.грн.; співвідношення суми кредиту до вартості активів на початок звітного року - 31,8 %.
8.5. Стан корпоративного управління
Стан корпоративного управління акціонерного товариства відповідає вимогам Закону України "Про акціонерні товариства" від 17.09.2008р. № 514-VI (зі змінами та доповненнями). Система управління Компанією відповідає вимогам ст. 89 Господарського Кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-ІV.
В Компанії відсутня служба внутрішнього аудиту та посада внутрішнього аудитора. За період, що перевірявся, Наглядова рада не приймала рішення щодо запровадження в Компанії посади внутрішнього аудитора (створення служби внутрішнього аудиту).
8.6. Ризики суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства
Аудиторська перевірка передбачала проведення процедур, для отримання доказів щодо сум та розкриття інформації у Фінансовій звітності. Вибір процедур залежав від професійного судження аудитора, в тому числі від оцінки ризиків суттєвих викривлень у Фінансовій звітності внаслідок помилки або шахрайства (МСА 240 "Відповідальність аудитора, що стосується шахрайства, при аудиті фінансової звітності").
Фінансова звітність Компанії в цілому не містить суттєвого викривлення внаслідок шахрайства чи помилки. Через властиві обмеження аудиту існує неминучий ризик того, що деякі суттєві викривлення Фінансової звітності внаслідок шахрайства чи помилки могли бути не виявлені.
9. Висловлення думки щодо розкриття інформації про дії, які відбулися протягом звітного року
9.1. Дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів
За заявою керівництва, протягом звітного періоду у Компанії відбулися наступні дії, що розглядаються статтею 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 р. № 3480-ІV, як такі, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів:
27.04.2012 р. - Відомості про зміну складу посадових осіб емітента.
Рішенням загальних зборів акціонерів 27.04.2012 р. звільнено голову наглядової ради - Мисик Сергій Володимирович (паспорт СМ 138574, виданий Обухівським РВГУ МВС України в Київській обл., 05.10.1999 р.). Часткою в статутному капіталі не володіє. Перебував на посаді 1 рік 3 міс. Посадова особа товариства непогашених судимостей за корисливі та посадові злочини не має.
Рішенням загальних зборів акціонерів 27.04.2012 р. звільнено члена наглядової ради - Опенько Тамара Миколаївна (паспорт СМ 139840, виданий Обухівський РВГУ МВС України в Київській обл., 23.11.1999 р.). Часткою в статутному капіталі не володіє. Перебувала на посаді 1 рік 3 міс. Посадова особа товариства непогашених судимостей за корисливі та посадові злочини не має.
Рішенням загальних зборів акціонерів 27.04.2012 р. звільнено члена наглядової ради - Козленко Олена Олексіївна (паспорт СК 657287, виданий Обухівським РВГУ МВС України в Київській обл., 09.09.1997 р.). Часткою в статутному капіталі не володіє. Перебувала на посаді 1 рік 3 міс. Посадова особа товариства непогашених судимостей за корисливі та посадові злочини не має.
Рішенням загальних зборів акціонерів 27.04.2012 р. звільнено члена наглядової ради - Старук Олексій Миколайович (паспорт СК 036703, виданий Обухівським РВГУ МВС України в Київській обл., 14.02.1996 р.). Часткою в статутному капіталі не володіє. Перебував на посаді 1 рік 3 міс. Посадова особа товариства непогашених судимостей за корисливі та посадові злочини не має.
Рішенням загальних зборів акціонерів 27.04.2012 р. звільнено члена наглядової ради - Щербак Віра Іванівна (паспорт СК 658127, виданий Обухівським РВГУ МВС України в Київській обл., 30.10.1997р.). Часткою в статутному капіталі не володіє. Перебувала на посаді 1 рік 3 міс. Посадова особа товариства непогашених судимостей за корисливі та посадові злочини не має.
На підставі рішення загальних зборів акціонерів 27.04.2012 р. припинила свої повноваження голова ревізійної комісії - Демченко Марія Олександрівна (паспорт СК 751770, виданий Обухівським РВГУ МВС України в Київській обл., 25.12.1997 р.). Часткою в статутному капіталі не володіє. Перебувала на посаді 1 рік 3 міс. Посадова особа товариства непогашених судимостей за корисливі та посадові злочини не має.
На підставі рішення загальних зборів акціонерів 27.04.2012 р. припинила свої повноваження член ревізійної комісії - Кулініч Катерина Вікторівна (паспорт СК 413120, виданий Обухівським РВГУ МВС України в Київській обл., 17.12.1996 р.). Часткою в статутному капіталі не володіє. Перебувала на посаді 1 рік 3 міс. Посадова особа товариства непогашених судимостей за корисливі та посадові злочини не має.
На підставі рішення загальних зборів акціонерів 27.04.2012 р. припинила свої повноваження член ревізійної комісії - Пелешенко Наталія Іванівна (паспорт СМ 139092, виданий Обухівським РВГУ МВС України в Київській обл., 21.10.1999 р.). Часткою в статутному капіталі не володіє. Перебувала на посаді 1 рік 3 міс. Посадова особа товариства непогашених судимостей за корисливі та посадові злочини не має.
Оскільки статутом товариства у новій редакції створення ревізійної комісії не передбачено, повноваження діючого її складу було припинено, нова ревізійна комісія не призначалась.
Рішенням загальних зборів акціонерів 27.04.2012 р. призначено строком до переобрання голову наглядової ради - Бондарчук Юрій Вікторович (паспорт СО 241981, виданий Ленінградським РУ ГУ МВС України в м.Києві, 04.11.1999р.). Часткою в статутному капіталі не володіє. Перебував на посадах: директор ТОВ "Сільгосп-продукт". Посадова особа товариства непогашених судимостей за корисливі та посадові злочини не має.
Рішенням загальних зборів акціонерів 27.04.2012 р. призначено строком до переобрання члена наглядової ради - Гаражанов Валентин Володимирович (паспорт СН 140202, виданий Дніпровським РУ ГУ МВС України в м.Києві, 11.04.1996 р.). Часткою в статутному капіталі не володіє. Перебував на посадах: директор з регіонального розвитку ЗАТ "Сільгосппродукт"; директор з питань регіонального розвитку ТОВ "Сільгосп-продукт". Посадова особа товариства непогашених судимостей за корисливі та посадові злочини не має.
Рішенням загальних зборів акціонерів 27.04.2012 р. призначено строком до переобрання члена наглядової ради - Селюченко Юрій Васильович (паспорт СО 047826, виданий Шевченківським РУ ГУ МВС України в м.Києві, 17.12.1998 р.). Часткою в статутному капіталі не володіє. Перебував на посадах: голова правління ЗАТ "Васильківхлібопродукт"; менеджер ТОВ "Сільгосп-продукт". Посадова особа товариства непогашених судимостей за корисливі та посадові злочини не має.
Рішенням загальних зборів акціонерів 27.04.2012 р. призначено строком до переобрання члена наглядової ради - Страхар Олег Володимирович (паспорт СО 981462, виданий Святошинським РУ ГУ МВС України в м. Києві, 04.04.2002 р.). Часткою в статутному капіталі не володіє. Перебував на посадах: Замісник голови правління ВАТ "Рокитнянський цукровий завод", В.о голови правління ВАТ "Рокитнянський цукровий завод". Посадова особа товариства непогашених судимостей за корисливі та посадові злочини не має.
Рішенням загальних зборів акціонерів 27.04.2012 р. призначено строком до переобрання члена наглядової ради - Устименко Дмитро Олександрович (паспорт СМ 229109, виданий Обухівським РВГУ МВС України в Київській обл., 07.02.2000 р.). Часткою в статутному капіталі не володіє. Перебував на посадах: бригадир, економіст ПАТ "Обухівське". Посадова особа товариства непогашених судимостей за корисливі та посадові злочини не має.
27.04.2012 - Відомості про зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій.
На підставі отриманого облікового реєстру від депозитарію ПрАТ "ВДЦП" 27 квітня 2011 року емітенту стало відомо, що на рахунках власників 10 і більше відсотків голосуючих акцій товариства відбулись зміни, а саме: пакет акцій фізичної особи зменшився на 30 357 996 акції, що складає 24,99 % від загальної кількості акцій Товариства і становив 0 акцій; пакет акцій фізичної особи зменшився на 30 353 987 акції, що складає 24,99 % від загальної кількості акцій Товариства і становив 0 акцій; пакет акцій фізичної особи зменшився на 14 639 836 акції, що складає 12,05 % від загальної кількості акцій Товариства і становив 0 акцій; пакет акцій юридичної особи - SPP-AGRO LIMITED (СПП-АГРО ЛІМІТЕД), Кіпр ( Кіпр 1060 Кіпр Нікосія Афродітіс 25, 2-й поверх, оф 204; Afroditis 25 2-nd floor, office 204 PC ) становить 75351819 акцій, що складає 62,03 % від загальної кількості акцій Товариства.
17.08.2012 р. - Відомості про зміну складу посадових осіб емітента.
Рішенням загальних зборів акціонерів ПАТ "Обухівське" 17.08.2012 р., на підставі поданої заяви про звільнення за власним бажанням, звільнено Голову правління Пацурину Григорія Петровича (паспорт СК 801573, виданий Обухівським РВГУ МВС України в Київській обл. 09.04.1998 р.). Володіє часткою в статутному капіталі, яка становить 0,0000032932 %. Перебував на посаді 1 рік. Посадова особа товариства непогашених судимостей за корисливі та посадові злочини не має.
Рішенням загальних зборів акціонерів ПАТ "Обухівське" 17.08.2010 р. призначено строком до переобрання Голову правління Наковалова Ігоря Петровича (паспорт СН 974828, виданий Подільським РУ ГУ МВС України в місті Києві 12.11.1998 р.). Часткою в статутному капіталі не володіє. Перебував на посаді заступника директора ТОВ "СільгоспПродукт". Посадова особа товариства непогашених судимостей за корисливі та посадові злочини не має.
18.07.2012 р. - Відомості про одержання кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента.
17 серпня 2012 року загальними зборами акціонерів Публічного акціонерного товариства "Обухівське" було прийняте рішення про одержання кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента (протокол № 7 від 17.08.2012 р.). Мультивалютна відновлювальна кредитна лінія на суму 600 000 доларів США або еквівалент у гривнях з можливістю збільшення ліміту кредитування до 3 000 000 доларів США або еквівалент у гривнях відкрита строком на 12 місяців в ПАТ "БАНК КРЕДИТ ДНІПРО" (код за ЄДРПОУ 14352406, місцезнаходження: 49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, Бабушкінський р-н, вул. Леніна, буд. 17) шляхом підписання кредитного договору про надання кредиту від 17 липня 2012 року № 071/170712-КЛВТ Вид кредиту - фінансовий. Процентна ставка - 11 % річних для USD та 21% річних для UAH.
17 липня 2012 року було укладено Договір №1 про надання кредиту (траншу) до Кредитного договору від 17 липня 2012 року № 071/170712-КЛВТ на суму 600 000 доларів США або еквівалент у гривнях.
18 липня 2012 року було отримано кредит (транш) у сумі 600 000 доларів США (4 795,8 тис.грн.), що складає 20 % від загального розміру кредиту. Дата відкриття кредитної лінії - 17 липня 2012 року; дата закриття - 16 липня 2013 року. Цільове призначення коштів, отриманих за кредитом, - поповнення обігових коштів. Заставою за кредитним договором є майбутній урожай 2012 року (соя - 680 га, кукурудза - 1000 га.). Вартість чистих активів емітента, розрахованих на початок року, становить 49 561 тис.грн.; співвідношення суми кредиту до вартості активів на початок звітного року - 31,8 %.
28.08.2012 р. - Відомості про одержання кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента.
17 серпня 2012 року загальними зборами акціонерів Публічного акціонерного товариства "Обухівське" було прийняте рішення про одержання кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента (протокол № 7 від 17.08.2012 р.). Мультивалютна відновлювальна кредитна лінія на суму 600 000 доларів США або еквівалент у гривнях з можливістю збільшення ліміту кредитування до 3 000 000 доларів США або еквівалент у гривнях відкрита строком на 12 місяців в ПАТ "БАНК КРЕДИТ ДНІПРО" (код за ЄДРПОУ 14352406, місцезнаходження: 49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, Бабушкінський р-н, вул. Леніна, буд. 17) шляхом підписання кредитного договору про надання кредиту від 17 липня 2012 року № 071/170712-КЛВТ Вид кредиту - фінансовий. Процентна ставка - 11 % річних для USD та 21% річних для UAH.
27 серпня 2012 року було укладено Договір №2 про надання кредиту (траншу) до Кредитного договору від 17 липня 2012 року № 071/170712-КЛВТ на суму 2 400 000 доларів США або еквівалент у гривнях.
28 серпня 2012 року було отримано кредит (транш) у сумі 2 400 000 доларів США (19183,2 тис. грн.), що складає 80 % від загального розміру кредиту. Дата відкриття кредитної лінії - 27 серпня 2012 року; дата закриття - 16 липня 2013 року. Цільове призначення коштів, отриманих за кредитом, - поповнення обігових коштів. Заставою за кредитним договором є майбутній урожай 2012 року (соя - 680 га, кукурудза - 1000 га.). Вартість чистих активів емітента, розрахованих на початок року, становить 49 561 тис.грн.; співвідношення суми кредиту до вартості активів на початок звітного року - 31,8 %.
Відомості про аудиторську компанію
Повне найменування: Товариство з обмеженою відповідальністю
"Міжнародний інститут аудиту"
Ідентифікаційний код: 21512649
Юридична адреса: Україна, 03680, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10
Тел.|Факс: +380 (44) 219 00 44 (55)
Внесення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів: Свідоцтво про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів № 0347, термін чинності до 23.12.2015 р.
Суб'єкт господарювання включений до Реєстру суб'єктів аудиторської діяльності рішенням Аудиторської палати України № 98 від 26.01.2001 р.
Відповідність системи контролю якості: Свідоцтво про відповідність системи контролю якості,
Рішення Аудиторської палати України від 25.02.2010 р. № 211/6
Основні відомості про умови договору
Договір на здійснення аудиторської перевірки від 21 грудня 2012 р. № 34.
Перевірка здійснювалася за місцезнаходженням Компанії з 08 січня по 29 березня 2013 р., що не суперечить умовам договору.
Наталія ЖУК, аудитор ТОВ "Міжнародний інститут аудиту"
сертифікат А № 003325 від 26.03.1998 р.
дійсний до 26.03.2017 р.
Борис МЕЛЬНИЧУК, директор ТОВ "Міжнародний інститут аудиту"
сертифікат А № 006286 від 26.04.2007 р.
дійсний до 26.04.2017 р.
МП
08 квітня 2013 р. |
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент,
перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних
змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента
щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту
й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію
про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження
нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про
особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за
основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі
постачання |
ВАТ здійснює торгівлю слідуючими товарами:
- зерном, в т.ч.: пшеницею, ячменем пивоварним, кукурудзою, горохом;
- технічними культурами, в т.ч.: цукровим буряком,соєю, соняшником, ріпаком;
- молоком, м'ясом ВРХ .
ВАТ надає наступні послуги: авто послуги, послуги тракторами.
Споживачами продукції є: Обухівський молокозавод, Рокитнянський цукрозавод, Білоцерківський хлібоприймальний комбінат, Васильківський хлібопродукт, Антонівський м'ясокомбінат, приватна фірма "Деметра" , ЗАТ "Оболонь" та інші.
Особливостями стану розвитку галузі є сезонність і велика залежність від природних явищ і кількості опадів, тепла, холоду, повенів і засух.
Основними конкурентами ВАТ є колективні і приватні виробники с/г продукції. Особливостями продукції (послуг) емітента є висока якість продукції і послуг, своєчасність надання послуг. |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо
підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх
необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб
фінансування |
За останні 5 роки Товариством придбано основних засобів:
у 2008р. - трактор "Білорусь", розкидач мін.добрив, навантажувач, нормороздатчик, причіпи, вальцмлин, ваги автомобільні, змішувач-нормороздатчик, комбайн "Дон-1500Б";
у 2010р. - оприскувач, навантажувач, ЗАВ-40, культиватор АГ-6, охолоджувач молока, навігатор, вага, паливна колонка, трансформатор, автомобілі.
У 2011р.- трактор "Білорусь".
За останнi 5 рокiв значних вiдчужень активiв не вiдбувалось. Значних iнвестицiй пов"язаних з господарською дiяльнiстю, товариство не планує. . |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні
правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання
активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть
позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва,
розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі
вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване
зростання виробничих потужностей після її завершення |
Основнi засоби належать товариству на правi власностi. Обмежень на їх використання не iснує. За кожною основною групою вони використовуються за своїм прямим призначенням. Мiсцезнаходження основних засобiв- за розташуванням товариства.
Первісна вартість основних засобів станом на 31.12.2012р. складає 58021,0 тис.грн., знос - 25945,0 тис.грн., залишкова вартість - 32076,0 тис.грн.
Знос основних засобів становить - 45 %. Ступінь використання основних засобів - 89 %
Дiяльнiсть товариства не має впливу на погiршення стану навколишнього середовища, тому екологiчнi питання, що можуть позначитись на використаннi активiв вiдсутнi. Капiтальне будiвництво, розширення виробництва не планується. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від
законодавчих або економічних обмежень |
Основною проблемою є відсутність коштів із-за диспаритету цін на с/г продукцію та пальне і техніку, відсутність молодих кадрів, високі ціни на міндобрива, пальне, пестициди, техніку і запчастин до неї. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за
порушення законодавства |
Протягом звітного періоду було виплачено штрафів на суму 8,9 тис.грн. за несвоєчасне подання звіту інспекції занятості населення та 350,9 тис.грн. за несвоєчасно перераховані коштів на спец рахунок. |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого
капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента
|
Підприємство має задовільний фінансовий стан та можливості для подальшого ефективного функціонування і розвитку. Підприємство ліквідне та фінансово незалежне від залучених засобів. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
Всі укладені договори виконані. |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва,
реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність
емітента в майбутньому) |
ВАТ планує розвивати взаємовідносини з підприємствами системи на засадах взаємовигідного економічного партнерства. |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік |
У зв'язку з недостатньою кiлькiстю обiгових коштiв товариством не виділялись кошти на дослідження та розробку за звітний період. |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні
підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних
вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових
справ про це зазначається |
Судових справ, стороною в яких виступає емітент або його посадові особи не було. |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та
результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз
господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Іншої інформації не було. |
|
|